محدودیت در ملاقات‌های هفتگی و ممانعت از درمان زینب جلالیان

مسئولان زندان خوی، به جای انتقال زینب جلالیان، زندانی سیاسی محکوم به ابد، برای معالجه، ملاقات‌های هفتگی او را محدود کرده‌اند.
این زندانی سیاسی که از سال ۱۳۸۶ تا کنون بدون یک روز مرخصی در زندان است٬ به دلیل ابتلا به بیماری ناخونک چشم٬ نیاز فوری به عمل جراحی دارد و اخیرا نیز به بیماری برفک دهان مبتلا شده است.
هر دو چشم زینب توانایی دیدن دور را از دست داده‌اند و او طی سال‌های بازداشت به عفونت شدید روده و خونریزی داخلی مبتلا شده و نیاز به درمان فوری و تخصصی دارد. با وجود اعلام آمادگی خانواده زینب برای تقبل هزینه درمان او، ماموران امنیتی تا کنون با انتقالش به خارج از زندان برای درمان موافقت نکرده‌اند.
زینب جلالیان، ۳۲ ساله، فعال سیاسی کرد، ۲۰ اسفند ۱۳۸۶به اتهام همکاری با پژاک دستگیر شد. دادگاه بدوی در آذر ۱۳۸۷ او را به اعدام محکوم کرد و دادگاه تجدیدنظر در اردیبهشت ۱۳۸۸ حکم اعدام را تایید کرد. آذر‌ماه ۱۳۹۰ در حالی‌که وکلای پرونده در حال تلاش برای اعاده دادرسی و نقض حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور بودند، به زینب و وکلای او اطلاع داده شد که حکم اعدام با «عفو» به حبس ابد کاهش یافته است.
«عدالت برای ایران» و سازمان بین‌المللی «جبران» (Redress) با ثبت شکایتی در گروه کاری بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل، ‌خواهان صدور رای درباره بازداشت و حبس این فعال کرد شده‌اند.
http://bit.ly/1CNVTg7
‌عدالت برای ایران هم‌زمان با ثبت این شکایت حقوقی به کمیته بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل، در گزارشی تحلیلی موارد نقض حقوق بشر در پرونده زینب جلالیان را بررسی کرده است.
http://bit.ly/1CO3WJQ
کردپا: همچنان با معالجه‌ زینب جلالیان در خارج زندان مخالفت می‌شود
http://bit.ly/1Qp61B8