رمضان احمد کمال، زندانی سیاسی هنگام اعزام به بیمارستان ضرب و شتم شده است

رمضان احمد کمال، زندانی اهل سوریه که در زندان و هنگام اعزام به بیمارستان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، پس از خروج از حالت کما از مامورانی که او را مورد ضرب و شتم قرار دادند، شکایت کرده است.
کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و عضو انجمن دفاع از آزادی مطبوعات که مدت‌ها در زندان رجایی‌شهر با این زندانی سوری هم‌بند بوده و حالا پیگیر پرونده و وضعیت اوست، در گفت‌وگو با رادیو زمانه می‌گوید: «رمضان از کما خارج شده، به هوش آمده و شکایت‌نامه‌ای علیه مأمورانی که او را ضرب و شتم کرده‌اند نوشته که من بردم و تحویل دادستانی دادم. او را هنگامی‌که می‌خواستند به بیمارستان اعزام کنند، زده‌اند و همین باعث شده بود بی‌هوش شود و به کما برود.»
کیوان صمیمی وضعیت فعلی او را در بیمارستان این‌طور توصیف می‌کند: «دست او که موقع بازداشت هفت سال پیش تیر خورده بود، به حالت فلج درآمده. احتمالاً در دستش گلوله مانده یا به هر شکلی بوده معالجه نشده و عفونت کرده. سال گذشته در کرج یک بیمارستان دولتی بردند و عمل ناقصی کردند که غیر موفق بود و باعث ایجاد عفونت شد و حالا به حالت فلج درآمده. برای همین موضوع اعزام می‌شد بیمارستان. حالا بعد از این‌که از حالت اغما خارج شده، به بخش داخلی منتقلش کرده‌اند و یک‌سری عکس‌برداری و … انجام داده‌اند. کار اما با سرعت پیش نرفته و نگهبانان اعمال‌ نفوذ و اذیت کرده‌اند. پزشکان بخش داخلی نظرشان این بوده که او در این بخش دیگر کاری ندارد و باید به بخش ارتوپدی منتقل شود و بخش عفونی. در هر صورت الان منتظر این هستیم که پزشکان دستور انتقالش را به بخش مورد نظر صادر کنند و ایشان را ببرند که ببینند درمان مرتبط با دستش چیست.»