اعتراض نرگس محمدی به نقض حریم شخصی‌اش از سوی ماموران نظامی و امنیتی: تبعیض علیه زنان در زندان هم ادامه دارد 

نرگس محمدی، فعال حقوق‌ بشر زندانی در نامه‌ای به دادستان تهران به رفتار غیر قانونی ماموران در هنگام اعزام و بستری کردنش در بیمارستان اعتراض کرد.
به گفته او در تمام مراحل اعزام و بستری‌بودن (به غیر از زمانی كه زير دستگاه سی‌تی‌اسكن بود) دستانش را با دست‌بند به تخت و برانکارد قفل کرده بودند و ماموران نظامی-امنیتی حتی در حمام و اتاق عمل و معاینه که لازم بود لباسی بر تن نداشته باشد٬ حضور داشتند.
نرگس محمدی با اشاره به تبعيض آشكار و سخت‌گيری‌های افراطی عليه زنان زندانی سياسی- عقيدتی (در اعزام‌ها، شرايط بستری‌شدن‌ها و نحوه نگهداری)٬ اين تبعيض را در تداوم تبعيض عليه زنان در جامعه عنوان کرده است.
او در بخشی از این نامه نوشته است: «سوال بنده از حضرتعالی به‌عنوان دادستان محترم اين است كه نيروهای نظامی- امنيتی با چه مجوزی حق ورود به حريم‌هايی چون حمام، اتاق عمل (كه حتی لباس‌های زير را در می‌آورند) و اتاق‌های معاينه كه لباس‌ها (زير و رو) را در می‌آورند، پيدا می‌كنند و با چه مجوزی با اصرار خود در چنين مكان‌هايی كه به‌ هيچ عنوان امكان فرار زندانی نمی‌رود، مانع تداوم معالجه زندانيان بيمار می‌شوند؟ آيا از نظر جنابعالی چنين برخوردهايی قانونی، انسانی و شرعی است؟
نيك مستحضريد كه دختران۶  ۷  ساله دبستانی به دليل آموزش و حفظ عفاف ملزم به سركردن مقنعه هستند، اكنون بايد پرسيد كه چنين رفتاری با زندانيان خلاف عفت عمومی نيست؟ يا اين‌كه عفاف و حجاب كاركردی سركوب‌گرايانه عليه زنان در جامعه ايران دارد؟»

نرگس محمدی خطاب به دادستان تهران: تبعیض علیه زنان در زندان هم ادامه دارد
http://www.humanrights-ir.org/?p=1463