شکایت به سازمان ملل در باره نوزاد ناپدید‌شده در زندان اوین

عدالت برای ایران با ثبت شکایتی در گروه کاری ناپدیدشدگان قهری سازمان ملل خواهان مشخص‌شدن سرنوشت یک نوزاد ناپدید شده در زندان اوین تهران شد.
این نهاد حقوق بشری از کمیته کاری ناپدیدشدگان قهری خواست سرنوشت گلرو راحمی‌پور مقدم، نوزاد ناپدیدشده دو تن از زندانیان سیاسی دهه شصت که ۳۲ سال پیش در زندان اوین تهران متولد شده و همچنین حسین راحمی‌‌پور مقدم، پدر این نوزاد، دندانپزشک و فعال سیاسی که گفته می‌شود اعدام شده را پیگیری کرده و جمهوری اسلامی ایران را در رابطه با وضعیت این پدر و دختر پاسخگو کند.
در درخواستی که عدالت برای ایران، براساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط منابع موثق به سازمان ملل فرستاده، شرح داده شده که چگونه گلرو راحمی‌پور نوزاد ۱۵‌روزه‌ای که در نوروز ۱۳۶۳ در زندان اوین تهران به دنیا آمده بود٬ ۳۲ سال پیش پس از آن‌که ماموران به بهانه آزمایش‌های پزشکی او را از مادر زندانی‌اش جدا کردند٬‌ ناپدید شد و تا کنون هیچ اطلاعی از سرنوشت او در دست نیست. در آن زمان مادر و پدر او هر دو چندماه از بازداشت‌شان در زندان اوین می‌گذشت.
ماموران زندان در همان‌ زمان مدعی شدند که نوزاد در بهداری زندان اوین مرده است. اما باوجود پیگیری‌های مادر و پدرش از داخل زندان هیچ‌گاه جسد کودک یا اطلاعاتی درباره محل دفن و چگونگی مرگ او اعلام نشده و مدرکی مبنی بر مرگ کودک به خانواده‌اش داده نشده است.
عدالت برای ایران: شکایت به سازمان ملل درباره نوزاد ناپدیدشده در زندان اوین
http://goo.gl/f1bTYL
آدرس تلگرام عدالت برای ایران:
https://telegram.me/Justice4iran