شکوفه آذر ماسوله، زندانی تجمع اعتراض به اسید‌پاشی علیه زنان پس از ۹ ماه حبس صورت موقت و با قید کفالت آزاد شد

شکوفه آذر ماسوله (با نام مستعار پریسا آزادی)، فعال مدنی که به دلیل شرکت در تجمع‌های اعتراضی، از جمله تجمع علیه اسیدپاشی به زنان بازداشت شده بود، با گذشت بیش از ۹ ماه از بازداشتش، به صورت موقت و با قید کفالت از زندان اوین آزاد شد.
با وجود صدور قرار وثیقه ۷٠ میلیون تومانی که ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ برای او صادر شده و پس از مدتی تبدیل به قرار کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی شد٬ این زندانی سیاسی به دلیل نداشتن خانواده همچنان در حبس و از امکان آزادی تا زمان برگزاری دادگاه محروم بود.
شکوفه آذر در تاریخ ١۸ خرداد ١٣۹۴ بدون ارایه حکم بازداشت و دلایل بازداشت  در منزل شخصی خود در رودهن توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و در تمام مراحل بازپرسی، تفهیم اتهام، اعلام حکم و تعیین وثیقه از حق داشتن وکیل محروم بوده است.
این فعال مدنی که پس از بازداشت به مدت بیش از دو هفته در بند ٢٠۹ زندان اوین بازجویی شده بود تا شصت و نهمین روز بازداشتش تفهیم اتهام نشده بود و پس از آن بود که در شعبه شش دادسرای «شهید مقدس» اتهامات «‌فعالیت تبلیغی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی از طریق تجمع و تبانی و شرکت در تجمع‌های غیرقانونی» به او تفهیم شد.

زندانی تجمع اعتراض علیه اسیدپاشی به زنان، همچنان در حبس است bit.ly/1QuOLcF
کانال تلگرام دستگیری را دنبال کنید: https://telegram.me/Dastgirii