بی‌خبری و محرومیت از ملاقات به‌ خاطر دادخواهی

فرح بخشی، مادر امین انواری رستمی می‌گوید که مقامات قضایی به دلیل شرکت در تجمع‌های دادخواهی خانواده زندانیان سیاسی از ملاقات او با فرزندش ممانعت می‌کنند.
مادر امین انواری رستمی که مراجعات هر روزه‌اش به دادسرا و بازپرسی برای پیگیری وضعیت پسرش بی‌پاسخ مانده است ، دوشنبه‌ها به همراه مادران و خانواده زندانیان سیاسی دیگر در میدان ونک در مقابل لاستیک دنا تجمع می‌کنند و شنبه‌ها نیز به مقابل اوین می‌روند. سرپرست دادگاه پسرش، گفته است که چون در تجمع لاستیک دنا شرکت کرده به او اجازه ملاقات نخواهند داد.
امین انواری از زمان بازداشت در روز ۱۲ مهر جاری تا کنون، از ملاقات با خانواده و وکیلش محروم بوده و فقط دو بار به مدت ۳۰ ثانیه تماس تلفنی با خانواده داشته است. فرح بخشی در مصاحبه با رادیو زمانه می‌گوید: «این افرادی که بدون کارت شناسایی و حکم آمدند و بچه مرا دستگیر کردند بردند به یک مکان نامعلوم، به ما نگفتند جرمش چیست و کجا می‌برندش. اجازه ملاقات نه به ما و نه به وکیلش ندادند. خودشان شاکی هستند، خودشان هم قاضی. این نقض حقوق بشر است.»
امین انواری رستمی٬ دانشجوی رشته نرم‌افزار دانشگاه امیر‌کبیر (پلی‌تکنیک) پیش از این در ۹ دی سال گذشته توسط پلیس امنیت دستگیر و پس از بازجویی با قید وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. دادگاه انقلاب این دانشجو را به «تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و مقامات کشوری در فیس‌بوک، حمایت رسمی از همجنس‌بازان و مرتدینی چون شاهین نجفی و حمایت از بهاییت» متهم کرده است.

رادیو زمانه: بی‌خبری از وضعیت امین انواری، دانشجوی زندانی دانشگاه امیرکبیر
http://www.radiozamaneh.com/241619