زندانی کرد به احمد شهید: ضرب و شتم ماموران زندان من را به کما فرستاد

رمضان احمد کمال، زندانی کرد اهل کوبانی، با نوشتن نامه‌ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران، از ضرب و شتم خود به وسیله ماموران زندان رجایی‌شهر کرج خبر داد.
این نامه که به امضای ٢٢ نفر از زندانیان محبوس در رجایی‌شهر کرج رسیده است تاکید می‌کند که علت به کما رفتن رمضان احمد کمال به مدت ۶ روز، «ضرب و شتم وحشیانه و غیرانسانی مامورین و مسئولین زندان رجایی‌شهر» بوده است.
در حالی این زندانی کرد سوریه، در روز ١١ دی‌ماه مورد ضرب و شتم قرار گرفت که قرار بود در این روز برای معالجه دستانش که در طول ۷ سال اجازه مداوا برای او صادر نشده بود، به بیمارستان خصوصی انتقال پیدا کند.
رمضان احمد کمال در مورد روز ١١ دی ١٣۹۴ در این نامه می‌نویسد: «در نهایت در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۴، نوبت بیمارستان فرارسید و هنگام رفتن در داخل خود زندان با ضرب و شتم وحشیانه و غیرانسانی مامورین و مسدولین زندان رجایی‌شهر مواجه شدم. از طریق ضرباتی که به وسیله‌ باتوم و لگد زدن به ناحیه‌ سرم که متعاقب آن دچار خونریزی شدید از گوش و بینی شدم که هنوز آثار آن باقی مانده و به فاصله‌ آن ۶ روز در حالت کمای مطلق بودم و در مقابل پیگیری هم‌بندیانم از زندان مقامات زندان نه تنها منکر این اتفاق شده‌اند؛ بلکه ادعا کردند که کما رفتن اینجانب به دلیل مسمومیت دارویی بوده است و هرگونه ضرب و شتمی را انکار کرده‌اند. در حالی که آثار آن ضرب و شتم در حال حاضر نیز باقی مانده است.»
رمضان احمد کمال، در سال ١٣۸۷ به همراه سه تن از اعضای پ ک ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) که به صورت اشتباهی وارد مرزهای ایران شده بودند، دستگیر شد. او در حالی بازداشت شد که در حال فرار به سمت مرزهای عراق بود و ماموران مرزبانی ایران با شلیک چند گلوله به شکم، کتف چپ و ران مانع از فرار او شدند، این گلوله‌ها هنوز با گذشت هفت سال از بدن او خارج نشده‌اند.
این زندانی کرد سوریه، به اتهام عضویت در پ ‌ک‌ ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) در دادگاه انقلاب شهر خوی به اعدام محکوم شد، اما این حکم در دیوان‌عالی‌کشور مورد تجدید نظر قرار گرفت و حکم او به ١٠ سال حبس تعزیری تغییر یافت.
احمد کمال، هیچ خویشاوندی در ایران ندارد و زندانیان سابق سیاسی که با او هم بند بوده‌اند، پیگیر مداوا و رسیدگی به وضعیتش هستند.
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی: بر اثر ضرب و شتم ماموران ۶ روز در کمای مطلق بودم.
http://goo.gl/qJKrWW
مرکز مشاوره فعالان سیاسی و مدنی: هفت سال انتظار یک زندانی سیاسی برای خروج گلوله‌های به‌جای‌مانده در بدنش
https://goo.gl/z3GnAE
ایران‌وایر: کمپین زندانیان ایرانی برای حمایت از زندانی اهل کوبانی
http://bit.ly/1PaD2MQ
کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران: رمضان احمد کمال، پس از خروج از کما، نیاز مبرم به مراقبت‌های ویژه و درمان کامل دارد
http://bit.ly/1mUFIaG
کانال تلگرام دستگیری:
https://telegram.me/Dastgirii